A már régóta jól működő "Vásárlói beszámolók" rovathoz hasonlóan indítok egy új lehetőséget termékeimmel horgászóknak, kérdéseik feltevésére. Miért is?

Folyamatosan kapok e-mailben kérdéseket termékeimmel kapcsolatban, amelyeket privátban rendszeresen megválaszolok. Mostantól ezt mindenki által olvashatóvá, hasznosítóva szeretném tenni. A legújabb e-maillel kezdeném. Természetesen nem veszem a bátorságot magam eldönteni, hogy a kérdés feltevője akarja-e a nyilvánosságot. Ezért levelét csak keresztnévvel adom közre. A későbbi kérdések feltevőit kérem ez ügyben nyilatkozni, hogy vállalják-e kérdésüket és személyüket! Ezt fontosnak érzem, hogy mások is bekapcsolódhassanak  a kérdések  közös megvitatásába. 

 

"Tisztelt Kingbaits!

 

Segítségüket, javaslatukat szeretném kérni termékeik vásárlása előtt.

 

Előzmény: Az idei évben verseny horgászatra adtam a fejem. (Nem profi versenyek) Nagyon hamar belestem abba a hibába, hogy a legjobban marketingelt csoda csalikra alapoztam a horgászatom és a nem verseny körülmények között jól teljesítő etetőanyagokra. Igazi konzekvens eredményt az Önök egyik pelletjével értem el eddig. Első alkalommal szembesültem azzal, hogy adott csali kimagaslóan jól teljesít, míg a korábbi másoktól vásárolt csalik inkább csak a kisfilmeken voltak hatékonyak. T1 horogpellet volt az, ami pl a Préri tavon eddig minden alkalommal segítségemre volt.

 

Jövő évre össze akarok állítani egy olyan csali és etetőanyag csokrot, amiben ha lehet, minden körülményhez találjak megfelelőt. Kérdésem az lenne, ha ismert Önöknek a vízfelület, a helyszín, tudnak-e javaslatot adni pl verseny előtt hogy az Önök termékei közül az adott vízen mivel lenne érdemes tréningezni, majd a versenyen részt venni? Ha már költ az ember ilyesmire, azt érdemes célzottan, releváns tapasztalati háttérre alapozva. Az Önök termékét nem kísérik folyamatos csoda jelzők, még is biztos fogást hoztak eddig. Ez elegendő ahhoz, hogy az Önök termékét részesítse előnyben egy horgász.

 

Próbáltam segítséget kérni más gyártótól is korábban, amire kaptam egy linket és egy jelzést, hogy uram vigyen minden termékünkből a következő versenyre és biztos talál benne olyat amivel eredményes lehet. Ezt elkerülendő, és mivel egy versenyen egyáltalán nincs idő, hogy miden terméket végig próbálgassak, egy alap bázist szeretnék összeválogatni ajánlásukkal, Önöktől is. Ha kicsi tippet is kaphatok, hogy milyen körülmények között érdemes adott csalijaikkal, etetőanyaggal kezdeni, vagy pl. milyen vízfelületen ajánlott egy-egy csali (intenzíven telepített, kishalas, nagyhalas, bányató, természetes víz...stb) ez sokat segíthet.

 

A parton ülő versenyhorgászoktól sok segítség nem kérhető. A versenyhorgászat pedig nem tanulható meg 1 év alatt. Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy jól összeválogatott etetőanyag és csali bázis segítségével aránylag gyorsan lehet fejlődni és eredményes lenni. Csapongani pedig nem érdemes. Ahány gyártó, annyiféle csali akár évenként új, ha megnézem más cégek termékeit, egy utánfutó nem lenne elég, hogy a partra üljön velük a horgász. Hogy mihez nyúljon, az meg aztán végképp nagy kérdőjel.

 

Teljes mértékben kezdő vagyok, a horgászathoz 10 év kihagyás után tértem vissza 2 éve, feederezem. Teljesen vegyes a kép a versenyhorgászatokon. Látom, hogy több milliós felszereléssel is lehet utolsónak lenni és majdnem nádpálcával pedig elsőnek. Ez is azt közvetíti felém, hogy az etetőanyag és a csali a kulcs szereplő mindenben. Keresem a javaslatok, tippek lehetőségét a jó eredmények eléréshez a jövőben.

 

Várom visszajelzésüket!

 

Tisztelettel:

K.Attila"

 

Tisztelt Attila!

 

Kissé hosszadalmas a kérdésére mindenre kiterjedő választ adni, ezért próbálok csoportokra osztva,  tömören válaszolni. 

A feeder versenyeken általában két módszer alkalmazható. Az egyik a hagyományos etetőkosaras készség valamint a method technika. Én az utóbbit kereső horgászatra szoktam alkalmazni. Természetesen egy meglévő, kialakított etetésre is dobható. A két technikához más etetőanyag szükséges. Természetesen mindkettő megtalálható kínálatunkban. A method technikához ajánljuk a Method Feeder Szériánkat, amely jelenleg 3 ízben kapható. Ezek az etetőanyagok rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal, amik ehez a technikához szükségesek. Jól formázhatóság, de agresszív gyors nyitás a vízbeérés után. A lényeg az etetőanyag összetételében, tulajdonságaiban rejlik a vízoldékony összetevőknek (aromák, aminok, ízfokozók) agresszív hatást kell gyakorolni a kis mennyiség miatt. Ennél a módszernél a horgon lévő csali súlya sem elhanyagolható. Sok esetben a csali lebegő tulajdonságai előnyösek! Ebben az esetben 4-5cm-es előkét javaslok.

Ajánlott termékeink: Puha lebegő Tiger pellet, Puha Fluo Ponty Pellet (lebegő). Az ízesítések kiválasztásánál figyelembe kell venni a vízhőmérsékletet és az időjárási tényezőket. Hülő, melegedő vízben kimagaslóan teljesít a Hot Shot, Tutti-Frutti, Fűszeres méz ízesítésünk. Általánosan mindig bevethető a T1 és a Fokhagyma-Menta. Természetesen bármikor foghatunk minden féle ízzesítéssel, de hosszú évek teszt és versenyeredményei valamint a vásárlások évszakra való eloszlásai is ezt igazolják. A másik technika a nagy mennyiségű etetésen és pontos horgászaton alapszik. Az etetésen összegyűlt, táplálkozó halak megfogására előszeretettel alkalmazom az oldódó pelletjeimet. Az ízesítésekre ugyan az vonatkozik, mint az előzőekben, kivéve a Ghost Fish-t, amely a 20°C feletti vizek egyértelmű favoritja, valamint a Big Hard, mely a hideg vízben teljesít maximálisan. Természetesen hozzá kell tennem, hogy egy versenyen nem egyértelmű siker, ha jó csalink és etetőanyagunk van. Fontos tényező rejlik a sorsolásban. Ez nyomon követhető több éven keresztül az eredményeinkben. Vegyük példának a nagy versenyek közül a Haldorádó Feeder Szuper Kupát, amelyet már három ízben elhódítottunk, de mindig többen vettünk részt rajta, ugyanazokkal a csalikkal és etetőanyagokkal. Egy ember egy esély. Aki jól sorsol nyerhet, aki kevésbé annak marad a tisztes helytállás. De ez érvényes a King-Baits Feeder Triatlonra vagy bármelyik más kupára is. Tudnám még boncolgatni az egyéb tényezőket, de ez olyan terjedelmű írás lenne, hogy inkább megvárom további konkrét kérdéseit, amennyiben vannak!? Beszélhetnék még nyitott vagy zárt kosaras feeder horgászatról, ponty vagy keszeg horgászatról, az ezekhez alkalmazott csalikról és etetőanyagokról. Ponty horgászaton belül is mást kíván a kis méretű valamint a nagy súlyú pontyok horgászata. Beált időjárás vagy frontos időszak is befolyásolja a versenyre való felkészülést. Sőtt számít a tó és víz jellege is...

Üdvözlettel:

Tari István