Alig telt el pár óra mióta augusztus van és máris versenyen vagyunk. Ma került megrendezésre az I. King Baits Triatlon Feeder kupa harmadik fordulója, amelynek méltó záró helyszínét biztosította a Maconkai víztározó. Ezeket a sorokat megtölthetném a tározóról szóló esszével, de úgy gondolom, hogy aki a mai világban komolyabban foglalkozik a horgászattal, annak nem kell bemutatni ezt a helyszínt.

Ez a verseny is, mint az előzőek, gyülekezővel a szabályok elmagyarázásával és gyors sorsolással folytatódott. A gáti szakasz versenypályáján mérte össze tudását a 21 versenyző, akiket három szektorra osztottak szét. A verseny kis csuszással fél 9-kor kezdődött. Ugyanis kiadós eső áztatta a tegnap a gátat és nem volt lehetőség az autóval történő bepakolásra.  Azonban a verseny ideje alatt az időjárás kiválóan alakult, sehol nem tűnt fel egy esőfelhő sem.

8 órakor megkezdődött az etetés, majd fél 9-kor a verseny. A versenyzők nagy része két etetést készített. Egyet közelebb, egyet távolabb alakítottak ki. Már az első órában is látszott. hogy van aki feltett mindent a nagyhalra, és volt aki ráállt a kisebb halak pörgős horgászatára.

A versenyből körülbelül két óra telt el és Tari István a King-baits vezetője egy közel 10 kg-os pontyot szákolt meg. Ez volt az első termetesebb a megmérettetésen, amelyeket egy 4,9 kg-os, 13 kg-os, 8 kg-os ponty követett a többi szektorban.

Van akinek gyorsan elröppent a verseny van akinek kínszenvedés volt, de pontban 16:30-kor dudaszóra véget ért az I. King-baits Triatlon kupa Maconkai fordulója. A versenyzőket gyorsan lemérlegelték és irány a díjátadó.

Az átadó előtt meleg vacsorával töltődhettek fel a fáradt horgászok és kísérőik.